Hõissa, meil on vastlakukleid!

Hõissa, vastlad!

Tundub, et vastlakukkel on kultusstaatuses rohkem kui kunagi varem. Veganid on alati väga loovad olnud ja nii leiab maitsete hulgast kirssi, rabarberit, kookost, maapählivõid ja palju muud. Ka lihtsate ja traditsiooniliste kuklite austajatele leidub mütsidega kaunitare.

Sel aastal on vastlapäev ja sõbrapäev täitsa kõrvuti, nii et kõige parem mõte ongi koos sõbraga kuklitega maiustama minna. Kui kaaslane on enamat kui lihtsalt sõber, siis on kahekesi koos vahukoorese ninaotsaga miilustamine lausa romantika crème de la crème.

Siin on nimekiri vegan tegijatest, kes meid vastlakuklitega rõõmustavad:

Karu Talu Šokolaad – tegemist on veganitest maiasmokkade paradiisiga ja muidugi saab sealt vastlakukleid. Isegi vahukommidega!

Kringel – kukleid saab mekkida nii kohapeal kui tellida (tellides saab neid ka ilma moosita!).

Kindlasti on suure kukliralli vahele vaja üht korraliku soolast kõhutäit – Kringlist saab vastlapäeva puhul mõnusat hernesuppi suitsutofuga. 

Moonihelves – rohke täidisega ahvatlevad kuklid nii nisujahust kui ka gluteeni- ja pärmivabalt. Maitsevalik on rikkalik ja nendega saad tutvuda Moonihelbe Instagrami kontol. Viimased gluteeni- ja pärmivabad kuklid küpsetatakse 12. & 13. veebruaril, viimased nisujahu ja pärmiga kuklid aga 17. veebruaril. Tellimuste nimekiri aina kasvab, nii et kiirustage!

Nihe – vaieldamatult Telliskivi Loomelinnaku kõige maitsvamad kuklid, mis on täidetud loovate maitsekombinatsioonidega. Võta kaasa sõber ja telli kõrvale Rocket Bean kohviubadest valmistatud kohv ning saadki kokku ühe magusa sõbrapäevakohtingu.

(Seda uudisnuppu kaunistab pilt just Nihe kuklist.)

Rohe – Biscoff-õuna, mango-passioni ja kirsi-martsipani täidisega kuklid? Jah, Rohest saab! Rohe on hea valik ka siis, kui pead Balti jaamas rongile tormama, sest ükskõik kuhu minek, ei saa sinna veebruaris minna ilma vastlakukliteta.

Vegan Restoran V – muidugi saab sel aastal oma 10. sünnipäeva tähistavast Eesti vegan toidukohtade GOAT restoranist vastlakukleid. Saad endale kukleid aegsasti ette tellida täpselt oma maitse järgi, neid kohapeal maitsta või Wolti kaudu koju tellida. 

Tellimuse esitamiseks täida vorm, mille leiad Vegan V kodulehelt ja sotsiaalmeediast. Tellimused lähevad lukku 12. veebruaril kell 12.

VEGB12 – hoia kindlasti VEGB12 sotsiaalmeedial silm peal, sest seda hetke, kui nad teatavad, et Balti Jaama Turul vegan vastlakukleid saab, ei taha keegi maha magada. 

Veg Machine Tartu – vegankuklite lippu hoiab väljaspool Tallinnat kõrgel Veg Machine Tartus. Saab nii kohapeal kui ettetellimisega. Tellimused lähevad lukku 12. veebruaril kell 20 ja järgi peab siis lippama 13. veebruaril. Valikus on kolm erinevat täidist, aga saab ka ilma.

Nagu näha, siis on vegan kukliküpsetajad koondunud Tallinnasse, nii et kui sul on võimalus mujal elavaid kalleid inimesi pealinna hõrgutistega kostitada, siis on see küll parim sõbrapäevakink. 

Kas keegi jäi nimekirjast välja? Anna meile teada!

Jaga uudist