Seitse Soovitust Vegaanuariks

Seitse soovitust vegaanuariks

Head uut aastat kõigile!

Pole enam eriline uudis, et jaanuar  on rahvusvaheliselt tuntud kui Veganuary ehk vegaanuar ehk kuu, mil veganlusega algust teha. Uuel aastal on meil ju ikka tavaks anda lubadusi olla tublim ja tervem ning loota, et need uued ja paremad kombed harjumuseks saavad.

Käesolev uudisnupuke ongi mõeldud eelkõige neile, kes veganmaailmas alles esimesi samme teevad ning siit leiad mõned allikad ja soovitused, kuidas vegaanuari kõige paremini „ära kasutada“.

  1. Liitu Eesti Vegan Seltsi Vegan väljakutsega. Väljakutse kestab 21 päeva ning saad selle aja jooksul oma kirjakasti kogu vajaliku sissejuhatava info veganluse kohta, üle 40 retsepti, toitumisinfot ja nippe, et esimesed sammud veganluse suunas mööduksid muretult ja lihtsalt.
  1. Liitu Eesti vegan sotsiaalmeediagruppidega Jah, see on vegan! (toidugrupp) ja Eesti veganid. Lisaks leiad meie lehelt linke ka piirkondlikele ning alateemadega vegangruppidele ja teabeküllastele veebilehtedele.

Enda ümbritsemine informatsiooni ja toetavate kaasamõtlejatega teeb teekonna lihtsamaks.

  1. Külasta Eesti vegan söögikohti. Kindlasti tasub veganvalikuid uurida ja nõuda ka kõigis teistes restoranides ja kohvikutes. Selleks on hea näiteks Happy Cow lehekülg/veebirakendus. Küll aga tasub alati meeles pidada, et just 100% vegan kohad on need, mis alati meie toetust väärivad ja seda ka pärast vegaanuari.
  1. Loomade säästmine ei piirdu ainult toitumisega. Uudista teisigi vegan teenuseid ja kaubamärke pakkuvaid ettevõtjaid meie lehel ning näiteks Loomuse loomasõbralikule ilule pühendatud töögruppi LILU.
  1. Vaata teemakohaseid dokumentaalfilme. WaterBear keskkonnas saad muu hulgas tasuta vaadata filme “Slay” ja “Milked”. YouTubest leiad “Eating Our Way to Extinctioni, “What The Health”i (eestikeelsete subtiitritega),  Dominion”i. Netflixi valikus on “Seaspiracy”, “Cowspiracy”, “Hogwood” ja “Okja”.
  1. Vormista endale Ajakiri Vegan aastatellimus. Lisaks saab ajakirja partnerkaardiga tasuta Selveritest ja Selver ABC-dest ning tasuta Biomarketi kauplustest.
  1. Kutsu sõbrad veetma mõnusat õhtupoolikut, kus kõik toit on taimne! Kui see aga võimalus pole, siis liitu Eesti Vegan Seltsiga, mis korraldab aasta jooksul mitmeid istumisi ja koosüritusi, kus saab teiste veganitega suhelda.

💚🌱

Jaga uudist