August: taimse piima kuu

veganinfo_taimsepiimakuu

22. augustil tähistatakse ülemaailmset taimse piima päeva. Loomus ja Taimsed Valikud kutsuvad kõiki sel puhul ühinema Taimse piima väljakutse 2022” üritusega

Seega võib augusti kuulutada lausa taimse piima kuuks. Võtsime sel puhul ühendust Eesti esimese taimse piima tootja Jane Kaerajoogiga, et neilt paar küsimust küsida. Jane Kaljulaid, kes ettevõtmist südikalt veab, oli lahkelt nõus vastama:

Kuidas Jane kaerapiima tiimil siiani suvi on läinud?

Meie toode on Eesti turul olnud nüüdseks 8 kuud. Rõõm on kasvavatest müüginumbritest näha, et igal kuul eelistab meie kaerapiima järjest enam taimse piima joojaid.

Eesti poelettidel on juba päris kirev taimsete piimade valik, aga miks peaks just Jane kaerajooki endale korvi panema või koju tellima? Mis on teie eelised Eesti tarbijale?

Taimset piima nagu ka teisi toidukaupu valitakse tavaliselt maitse ja hinna järgi. Oleme katsetanud erinevate kohvidega ja meie kaerapiim sobib kohviga hästi kokku. Kohvile tekib koorene ja hea maitse, see ei lähe vesiseks ega mõruks ning saab teha hea piimakohvi, latte või cappuccino, millega oma päeva alustada.

Mis vahe on tavalisel taimsel piimal ja barista-tüüpi piimal?

Tavalise ja barista-tüüpi taimse piima vahe on selles, et barista-piima tootearenduses on pandud rõhku, et see vahustuks paremini ja sobiks kohviga kokku.

Mis on olnud kõige südantsoojendavam või huvitavam tagasiside teie ettevõtmisele või Jane kaerapiimale?

Kõige südantsoojendavam on olnud teada saada selle, et tänu meie kaerapiimale on Eestis rohkem inimesi hakanud eelistama just taimseid piimasid. Näiteks äsjaavatud kohvik Uus-Veerenni asumis P9 Bakery House (aadressil Pille 9-2, Tallinn) just rääkis, et üks varasemalt lehmapiimaga cappuccino jooja tellib nüüd oma kohvi meie kaerapiimaga ja kui see on parasjagu otsa saanud, siis ta enam ei telligi. Muidugi see rõõmustab. Eesmärk ei ole ju lihtsalt teistelt taimsetelt toodetelt natuke turgu ära võtta, vaid panustada sellesse, et rohkem inimesi avastaks ja eelistaks just taimseid alternatiive ning läbi selle panustada kliimaeesmärkide saavutamisse. Selle suve kuumalained ja tohutud hävitavad metsatulekahjud Euroopas on taas kord tõestanud, et muutusi on väga vaja nii energeetikas, transpordis kui ka tarbimises ja toiduainetööstuses. Me tahame pakkuda häid maitseid, aga samas ka anda oma panus globaalsete kliimaeesmärkide saavutamisse. Need kaks eesmärki panevadki igal hommikul särasilmselt tööd alustama ja hoiavad motivatsiooni.

Suur aitäh Janele ja tema meeskonnale! 


Veganinfo.ee luges Eesti kaubandusvõrgus kokku üle 60 taimse piima (kindlasti on neid tegelikult veelgi rohkem!), et erinevaid vajadusi ja maitseid rahuldada. Meil on võimalus lisaks levinud soja- ja kaerapiimale proovida riisi-, herne-, kanepiseemne-, kookose-, mandli-, kašupähkli- ning tatrapiima. Erinevate taimsete piimade maailma avastamine on huvitav ning hea nii loomadele, keskkonnale kui meie tervisele. 

Küll aga on äärmiselt tore ja oluline, et meil on üks kodumaine vegan ettevõte, mis hoolib oma tarbijatest ja keskkonnast. Jane Kaerajoogil on praegu käimas raha kaasamise teine voor, millega kutsutakse Fundwise platvormil investoreid nende tulevikuplaanidest osa saama.

Kui sa juba oled Jane Kaerajoogi suur sõber või pole nende toodet veel proovida jõudnud, siis tea, et loosime taimse piima kuu lõpus veganinfo.ee uudiskirjaga liitunute vahel kasti Jane Kaerajooki, mis võitjale koju toimetatakse.
Et loosis osaleda, liitu veganinfo.ee uudiskirjaga siin
Võitjaga võtame meili teel ühendust 1. septembril 2022.


Loe lisaks:

Eesti Vegan Seltsi lehelt leiad nimekirja seitsmest põhjusest, miks loomset piima ja piimatooteid mitte tarbida. Loe lähemalt siit

Piimahind.ee on leht, mis keskendub loomse piimatööstuse tagamaade avamisele.

Taimsed Valikud: Nipid, kuidas küpsetada ilma piimatoodeteta.

Jaga uudist